Jesteś w:
Aktualności
Główna
Aktualności
Galeria
Kontakt
11.10.2017
Praktyki zagraniczne w Portsmouth


Dziesięć uczennic z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle odbyło czterotygodniowe staże w Anglii w Portsmouth realizowane i finansowane w ramach Funduszu Europejskiego PO WER - „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle”.

Dziewczęta zdobywały doświadczenie zawodowe pracując w hotelach : Ibis i Premier Inn, restauracji Akash oraz w salonie Pure Sun na stanowiskach housekeeping, hostessa, kelnerka i recepcjonistka. Uczennice mogły nabyć nowe umiejętności zawodowe z zakresu obsługi klienta, poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki kuchni angielskiej oraz innych kultur gastronomicznych, które zadomowiły się na Wyspach Brytyjskich. Pobyt w Anglii był także doskonałą okazją do obserwacji wielokulturowego społeczeństwa, które pomimo różnic religijnych, światopoglądowych czy obyczajowych może funkcjonować poprawnie. W zakładach pracy dziewczyny miały możliwość poznania ludzi pochodzących z różnych krajów europejskich, Azji czy Afryki, którzy potrafią z sobą współpracować i wspólnie dbać o jakość oferowanych klientom usług.

Praktykantki mieszkały u rodzin angielskich, dzięki czemu mogły poznać tutejsze tradycje rodzinno – kulinarne, kulturę oraz doskonalić umiejętności językowe.

W weekendy uczennice zwiedziły urocze miasta na południu Anglii : Oxford, z siedzibą najstarszego anglojęzycznego Uniwersytetu świata, Brighton, znany z Royal Pavilion – królewskiego pałacu w stylu hindi oraz Winchester, pierwszą stolicę Anglii, gdzie mogły zobaczyć Okrągły Stół legendarnego władcy Brytów króla Artura oraz XI- wieczną katedrę.

Wolne chwile przeznaczały na spacery po Portsmouth wzdłuż cieśniny Solent i kanału La Manche.

J. Warmuzińska