kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Internat

Ważne telefony:

 

tel.33 855 33 97 (internat)

tel. 33 855 24 74 (szkoła)

tel. 785 916 047 (sekretariat)

Internat Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle jest placówką opiekuńczo-wychowawczą, gdzie Wychowankom zapewniamy całodobową opiekę. Wychowawcy dbają nie tylko o porządek i dyscyplinę, ale przede wszystkim służą pomocą i wsparciem swoim podopiecznym. Rytm życia określony jest wewnętrznym regulaminem. Kameralna atmosfera, indywidualne podejście do ucznia, pomoc w nauce oraz wspólne przedsięwzięcia młodzieży to doskonała okazja do nabycia samodzielności i kompetencji potrzebnych w dorosłym życiu.

Czas wolny jest urozmaicony, każdy znajdzie coś dla siebie i trudno się tu nudzić. Kultywujemy takie tradycje jak  Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, Mikołajki, Wigilijkę i inne. Organizujemy turniej integracyjny dla nowych wychowanków, wydarzenia kulturalne czy wspólne ogniska. W naszym internacie staramy się stworzyć jak najbardziej domową atmosferę tak, żeby przebywająca tu młodzież czuła się jak „u siebie“.

Podanie do Internatu – w zakładce „Wirtualny sekretariat”.

Dokumentem wiążącym jest Umowa między szkołą a wychowankiem.

Koszty pobytu od 1 września 2022r.:
120zł/miesiąc/osoby + wyżywienie (23zł/dzień).

Powyższe stawki są ustalone Zarządzeniem Starosty Cieszyńskiego.

WYPRAWKA:

Przy przyjęciu do internatu wychowanek powinien posiadać:
  • dowód osobisty (lub inny dokument tożsamości) lub skrócony odpis aktu urodzenia- potrzebny później do zameldowania w internacie,
  • kubek, sztućce, talerzyk deserowy,
  • ręczniki, środki czystości,
  • własne lekarstwa,
  • poszewki na pościel i prześcieradło (można mieć również  własne kołdry i poduszki).

Pobierz plik - Regulamin Internatu, Podanie do internatu

A tak wychowankowie Internatu spędzają czas wolny

Przede wszystkim integracja

Recenzje:

Najlepsze, co znalazłam w internacie, to panująca tu rodzinna atmosfera. Myślę, że zostawia ona na drugim planie pozostałe czynniki takie jak np. warunki mieszkaniowe. Podoba mi się czas wyznaczony i na naukę, i na spędzanie czasu wspólnie z innymi wychowankami. Wzajemna pomoc jest na porządku dziennym. Relacje powstające w internacie są naprawdę wyjątkowe.

Marta

Internat zawsze był dla mnie miejscem niezwykłym. Nie chodzi tu jednak o mury, mieszkanie z dala od rodziców, czy możliwość bardziej samodzielnego decydowania o swoim życiu, ale o atmosferę. Bo atmosfera jest czymś, co w internacie rzuca się w oczy najbardziej. Czymś, co sprawia, że internat zawsze będzie na zupełnie innym poziomie niż dotąd znane nam miejsca. Nowym doświadczeniem, nauką życia z innymi ludźmi, cudownymi wspólnie spędzonymi wieczorami. Do szczęścia wcale nie potrzebne nam są ekskluzywne wystroje, robiący za nas wszystko służący i wiecznie darmowy dostęp do Internetu, tylko nasi rówieśnicy i wychowawcy. Bo to właśnie oni tworzą prawdziwy internat - jedną wielką, szczęśliwą rodzinę.

Kuba

W internacie zawsze panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, w końcu jest on naszym drugimi domem, a niezastąpieni wychowawcy naszymi drugim rodzicami. My, wychowankowie traktujemy się z szacunkiem i wyciągamy do siebie pomocną dłoń- tak właśnie jest w rodzinie. Obecnie nasz ,, dom" przechodzi metamorfozę. Zmienia się nie do poznania. Z wielką niecierpliwością czekamy na efekt końcowy.

Julia

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube