kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Zielono mi - relacja z Pierwszego Dnia Wiosny!

Dzień Otwarty w ZSGH „na zielono”

21 marca wiosna oraz zaproszeni goście zawitali w progi ZSGH. W tym roku Dzień Otwarty dla uczniów szkół podstawowych odbył się pod hasłem „Zielono mi”. Zależało nam, aby w tym dniu podkreślić znaczenie ekologii oraz zdrowego trybu życiu, a także z nową nadzieją móc spoglądać w przyszłość. Uczniowie „Patelnioka”, pod opieką nauczycieli, zapoznali swoich przyszłych kolegów z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, przygotowali również sporo atrakcji.

Zieloną przygodę zaproszeni goście rozpoczęli od wysłuchania koncertu w holu szkoły, który dzięki
p. Dorocie Szewczyk zamienił się na tę okazję w ukwieconą łąkę. Koncert wg pomysłu p. Pauliny Damek-Ryszki był poświęcony twórczości poetki i autorki tekstów Agnieszce Osieckiej. Nasi utalentowani uczniowie przy akompaniamencie p. Błażeja Knopka wykonali takie utwory jak: „Ludzkie gadanie” (Julia Nogowczyk), „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” (Emilia Czepiec), „Miasteczko cud” (Estera Tomaszko), „Małgośka” (Marzena Chmura), „Żyj mój świecie” (Agnieszka Gomola), „Niech no tylko zakwitną jabłonie” (Marta Pieczyrak) oraz „Zielono mi” (Liliana Majsterkiewicz). Pomiędzy piosenkami wybrzmiał wiersz „ Zielono mi” recytowany przez Cypriana Przybyłę.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na 10-osobowe grupy i wraz z przewodnikami udali się na zwiedzanie Patelnioka. 21 marca obchodzony jest również Światowy Dzień Poezji, z tej okazji
p. Xymena Borowiak wraz z uczennicami zaaranżowała szkolną przestrzeń na polonistyczny ogród poezji. I tak zwiedzający mogli zapoznać się z przykładami poezji ekologicznej, z wystawą zatytułowaną „Filozoficzny namysł nad istnieniem Wisławy Szymborskiej” poświęconą noblistce, wierszami z recyklingu a także wziąć udział w plebiscycie na cytat, który najlepiej oddaje istotę poezji. Na półpiętrze można było podziwiać wydrukowane Zielniki do wierszy Szymborskiej – wydane przez wydawnictwo Bosz – w graficzno-malarskiej aranżacji Hołowieńko- Matuszewskiej, a na świetlicy szkolnej wystawę z okazji Dnia Języka Ojczystego „Tropy rzeczywistości”. W tym miejscu również uczennice z klasy gastronomicznej zaprezentowały zieloną aranżację stołu z ekologicznymi świecami z wosku pszczelego, mchem i paprocią oraz udzieliły kilku rad z kultury zachowania się przy stole. Szkolne sale w tym dniu obfitowały w różnorakie pokazy, gry i zabawy. Można było skosztować zielonego smoothie i zdrowych surówek, sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji śmieci i to w języku angielskim, zapoznać się z obsługą kasy fiskalnej, a także sprawdzić swoje umiejętności taneczne w rytmie Zumby.

Dla uczniów mieszkających nieco dalej czeka miejsce w internacie znajdującym się obok szkoły. Wychowawcy i wychowankowie zaproponowali przyszłym uczniom zwiedzanie internatu zielonym szlakiem, na wzór gry plenerowej z licznymi atrakcjami i ciekawostkami na temat szkoły i jej okolic.

Do nauki w naszej szkole zachęcają nie tylko wysoka zdawalność egzaminów, o czym świadczy przyznany nam po raz kolejny tytuł Złotej Szkoły w rankingu Perspektyw, ale również coraz lepiej wyposażone pracownie technologiczne, zadbane obiekty sportowe, pięknie odnowiona sala multimedialna, bardzo dobrze wyposażona biblioteka szkolna a także przyjazne strefy chilloutu dla uczniów. Najważniejsza jest jednak dobra atmosfera i tę doskonale się czuło podczas Dnia Otwartego. ZSGH to szkoła, która tętni życiem, dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, o czym przekonali się zaproszeni goście.

 

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube