kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

ZSGH wspiera akcję Czysta Wisła - pierwsza edycja za nami, druga już w dniach 7-9.05!

Nasiona kwiatów, sadzonki i karmniki za sprzątanie wiślańskich szlaków!

Wisła, wzorem innych miejscowości, zachęca do gruntownych, wiosennych porządków. Przede wszystkim na górskich szlakach, na których w ostatnim czasie bardzo zwiększył się ruch, a co za tym idzie – również ilość śmieci. Czas pandemii sprzyja spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu i górskim wędrówkom, jednak topniejący śnieg odkrył także mnóstwo śmieci, które „turyści” po sobie zostawili.

- Chcielibyśmy zachęcić wszystkich, którzy w majówkę wybiorą się na szlaki na terenie Wisły, aby zabrali ze sobą worki i rękawiczki i pozbierali śmieci, jakie na trasie napotkają. Górskie szlaki to nasze wspólne dobro, gdzie wyruszamy, aby pobyć z naturą, w czystym środowisku, a butelki, puszki czy papierki na pewno nam w tym nie pomagają – tłumaczy Tadeusz Papierzyński – kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w wiślańskim urzędzie miejskim.

Do wspólnego sprzątania zachęcamy zarówno turystów, jak i mieszkańców Wisły – najlepiej całymi rodzinami, aby od najmłodszych lat uczyć wspólnego dbania o najbliższe otoczenie. Posprzątania wymagają nie tylko szlaki turystyczne, ale także ścieżki spacerowe, tereny wzdłuż dróg czy brzegi rzek i potoków.  Również uczniów wiślańskich szkół namawiamy, by ruszyli po najbliższej okolicy i dali przykład jak dbać o czystość naszej małej ojczyzny – tłumaczą w wiślańskim magistracie.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Wiśle przy współpracy z Wiślańskim Centrum Kultury, Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Nadleśnictwem Wisła. Patronat nad całością objęła akcja społeczna Czyste Beskidy.

Pełny regulamin sprzątania znajduje się na stronie https://wisla.pl/media/upload/C/z/Czysta_Wisla_-_regulamin3.pdf

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube