kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Zapal się na niebiesko - relacja z akcji

 

W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wiedzę o tym, czym jest autyzm, uczniowie pogłębiali korzystając z różnorodnych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez nauczyciela biologii. Akcję propagowała m.in. załoga „Tytanica”, który przypłynął do nas w miniony poniedziałek, a także zapalający się w tym dniu na niebiesko samochód (patrz zdjęcie).

Uczniowie oglądali film przygotowany przez Fundację Synapsis „Powrót Marii” oraz mapy miast wykonane z pamięci przez Stephena Wiltshire'a. Innym filmem pogłębiającym naszą świadomość na temat autyzmu był film „Autyzm. Piękniejszy umysł”.

Akcja szkolna trwała kilka dni i polegała także m.in. na wykonaniu przez uczniów plakatów oraz gazetki szkolnej informującej o autyzmie. Gazetka znajduje się na korytarzu pierwszego piętra – zachęcamy do zapoznania się z nią całą szkolną społeczność.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej szkolnej akcji „Zapal się na niebiesko”.

 

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube