kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Zagraniczny staż w Hiszpanii

Dziesięcioro uczniów z klas czwartych z opiekunką, 14 kwietnia wyruszyło na dwutygodniowy staż do hiszpańskiej Malagi. Po przyjemnej podróży czekała na nas jeszcze przyjemniejsza pogoda. Wtedy, gdy w Wiśle padał śnieg, my w wolnym czasie odpoczywaliśmy na plaży. Miejsca odbywania staży były przeróżne, dostowane do naszych preferencji i umiejętności. Niektórzy pracowali w hotelowych kuchniach (Klaudia, Patryk i Dominik), Wiktoria w barze na dachu hotelu, a Maja w recepcji hostelu. Kacper w restauracji realizował się w administracji. Kinga i Justyna pomagały w sklepie z pamiątkami. Zaś Dominika i Alicja, tuż przy samej plaży pracowały w wypożyczalni rowerów. Wszyscy doskonalili swą śmiałość w mówieniu po angielsku ( czasem nawet po hiszpańsku). Pomagali im w tym gościnni gospodarze domów, w których mieszkali nasi uczniowie. 

Oprócz zdobywania doświadczeń zawodowych, niezwykle cenne było poznawanie kultury i historii Malagi i okolic. Zostaliśmy zaproszeni na dwie wycieczki krajoznawcze - do Rondy, miasteczka położonego po obu stronach ogromnego wąwozu Tajo oraz do Marbelli, znanego ośrodku wypoczynku letniego. Do tego sami zwiedziliśmy Atarazanas (słynną halę targową), Twierdzę Alcazabę i ruiny zamku Gibralfaro. Zaliczyliśmy również okoliczne Muzea i przecudne plaże.

Dla hotelarzy gratką były ogromne wycieczkowce i żaglowce, oraz piękne hotele.

Cała wyprawa była cudowną przygodą. A wszystko dzięki wspaniałej współpracy pań Anny Kality-Jancarczyk i Agaty Gołąb z FRSE i Tribeką

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube