kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Wyróżnienia na XXIII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie

W piątek 4.03.2022 w Zespole Szkół Gastronomicznych w Krakowie odbył się  Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych pod tytułem „Przypomnieć zapomniane”. Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie w kategorii barman i kelner, do którego przygotowywali ich nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. D. Mendrek i p. D. Kołaczyk. Przygotowania do konkursu trwały kilka tygodni.

Nasz barman Dawid Sikora pieczołowicie obmyślał receptury na soft drink. Po wielu próbach w domu i  w szkole opracował ostateczną wersję.  „Goździkowa chmurka” to napój bezalkoholowy przygotowany z : syropu Monin Róża, soków z granatu i grejpfruta,  naparu herbaty, Kinley rose. Dekorację stanowiła wata cukrowa i płatki goździków.

Dla kelnerek Patrycji Chrapek i Katarzyny Habarty  inspiracją był okres dwudziestolecia międzywojennego. Aranżację stołu nazwały „Ocalić zapomniane”. Zaproponowały popularne potrawy tamtego czasu. Uczennice zaangażowały się w poszukiwania odpowiednej zastawy i bielizny stołowej. Wyzwaniem było skompletowanie odpowiedniego stroju.  Przygotowania  polegały na doskonaleniu podawania potraw i napojów różnymi metodami, z których najbardziej wymagający był serwis synchroniczny. Uczennice perfekcyjnie opanowały wiedzę na temat potraw ( skład, sposób przygotowania, pochodzenie) oraz zaproponowanych win (rocznik,  szczepy winorośli, serwis). 

Starania naszych uczennic i ucznia doceniło jury, przyznając wyróżnienia w obydwóch kategoriach. Miłym akcentem były prośby o zrobienie fotografii kelnerek i opiekunki w strojach z epoki.

Dziękujemy naszym Mentorom: Pani Dorocie i Panu Dawidowi. Jesteśmy dumni, gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube