kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Wiedza ratuje życie!

W tym roku w naszej szkole w wybranych klasach 3 i 4 realizowany jest projekt „Zrób test HIV". Celem projektu jest wzrost wiedzy w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem HIV oraz wzrost zainteresowania tematyką prozdrowotną wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

W ramach projektu, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, został stworzony quiz sprawdzający wiedzę o HIV/AIDS. Twórcy projektu zachęcają nauczycieli do wykorzystania tego narzędzia podczas przeprowadzanych lekcji z biologii, godziny wychowawczej lub wychowania do życia w rodzinie.

Uczniowie naszej szkoły i innych szkół regionu biorą także udział w konkursie organizowanym przez Sanepid, który koresponduje z realizowanym projektem. W formie komiksu uczniowie prezentują wiedzę dotyczącą profilaktyki zakażenia HIV i zachorowania na AIDS.

Realizację projektu i udział uczniów w konkursie koordynuje w naszej placówce nauczyciel biologii. Zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie także wszystkich pracowników szkoły oraz rodziców.

Projekt w szkole prowadzi pani Anna Marek-BieniaszWięcej szczegółów znaleźć można tutaj:

Quiz o HIV/AIDS https://test-hiv.pl/index.php/start

Informacja o projekcie www.test-hiv.pl

 

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube