kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Tydzień ekonomii w naszej szkole

W dniach od 16 do 20 maja w naszej szkole odbywał się „Tydzień Ekonomii”. Uczniowie wszystkich kierunków brali udział w różnych konkursach i przedsięwzięciach związanych z ekonomią, handlem, rachunkowością i przedsiębiorczością. Lekcje także odbywały się
w nietypowy sposób. Uczniowie wykorzystywali zdobyte informacje i inwestowali edukacyjne pieniądze we własne firmy i nie tylko, grając w Biznes po Polsku oraz Biznes po Europejsku. Oczywiście na wyniki końcowe gry, oprócz posiadanej wiedzy, wpływ miał również łut szczęścia.

We wtorek odbył się „Teleturniej jeden z dziewięciu”, który podobnie jak w telewizyjnym oryginale, składał się z trzech etapów.
W pierwszym zawodnicy otrzymywali po dwa pytania. Odpowiedź przynajmniej na jedno z nich umożliwiała im udział w drugim etapie. Wszyscy nasi zawodnicy w tym etapie świetnie sobie poradzili i w komplecie „zameldowali się” w kolejnej rundzie, w której uczestnicy mogli wyznaczać, który z przeciwników ma odpowiadać na kolejne pytanie. Gra toczyła się do momentu, gdy na polu walki pozostało trzech zawodników. W pierwszej fazie finału trzej jego uczestnicy odpowiadali na pytania na zasadzie – kto pierwszy ten lepszy, następnie mogli sami odpowiedzieć na kolejne pytanie lub wskazać przeciwnika. Każdy z grających miał dwie możliwości pomyłki. Trzecia eliminowała go z gry. Wygrywał ten kto zachował choć jedną szansę. Po zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji udało nam się wyłonić zwycięzców:

I miejsce – Jakub Gorzołka z klasy 3EG

II miejsce – Gabriela Pieczarka z klasy 3EG

III miejsce – Joanna Bednarczyk z klasy 3EG

 

W tym samym dniu obył się również zjazd „Rekinów biznesu”, czyli spotkanie przedstawicieli największych firm w Polsce, na którym prezentowane były wyniki sprzedaży, a uczestnicy wymieniali się doświadczeniami handlowymi. W rolę biznesmenów wcielili się nasi uczniowie z klasy 3EG. Zadaniem pozostałych uczniów był wybór przedsiębiorstwa, które chcieliby kupić na podstawie zaprezentowanych podczas zjazdu wyników sprzedaży. Uczniowie musieli również fachowo uzasadnić swój wybór. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić tutaj argumentację Joanny Bednarczyk z klasy 3EG oraz sposób prezentacji wyników finansowych przedsiębiorstwa przez Gabrielę Pieczarkę i Jakuba Gorzołkę z klasy 3EG.

 

W środę zorganizowaliśmy „Turniej Przedsiębiorczości”, w którym wzięli udział uczniowie klas 3. Najpierw uczniowie zmierzyli się w interaktywnym teście, następnie zaprezentowali swoją wiedzę w praktyce oraz wykazali się kreatywnością.

I miejsce w Turnieju Przedsiębiorczości zdobyła Alicja Łacek i Agnieszka Wróblewska z klasy 3HG

II miejsce – Tobiasz Cieślar i Kornel Maik z klasy 3GG

III miejsce – Katarzyna Sikora oraz Nikola Bury z klasy 3TG.

 

W ramach podsumowania "Tygodnia Ekonomii" przygotowaliśmy internetowy konkurs na najlepszy film promocyjny. Formularz konkursowy zawierał filmiki, na które uczniowie mogli oddawać swoje głosy. 26 maja komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców tego konkursu:

I miejsce ex aequo: Joanna Bednarczyk z klasy 3EG z filmem AS-CULC promującym biuro rachunkowe oraz Alicja Łacek i Natalia Legierska z klasy 3HG z filmem Magic life prezentującym zaczarowany ołówek,

II miejsce – Agnieszka Szalbot z klasy 3EG z filmem SM-Watch reklamującym zegarki,

III miejsce – Agnieszka Mucha z klasy 3EG z filmem Catering FITVIMEO zachęcającym do skorzystania z dietetycznego cateringu.

Warto dodać, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - w sumie oddano 195 głosów.

Wisienką na torcie podczas Tygodnia Ekonomii była wycieczka klasy 3HEG do drukarni wielkoformatowej Wow Design w Wiśle, gdzie uczniowie zapoznali się z procesem projektowania oraz drukowania ulotek i bannerów.

Organizatorkami „Tygodnia Ekonomii” były nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: p. Danuta Wantulok i p. Agata Gołąb.

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube