kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Turyści w akcji (3)

Tanzania

Tym razem klasa 2T (i zaproszone koleżanki i koledzy z części G, 1H i 4T) mieli okazję "odwiedzić" Tanzanię.
Stało się to możliwe dzięki wizycie Pani Łucji Niedoby - prezesa Fundacji Heaven for Africa.

Pani Łucja opowiedziała nam o swojej wyprawie do Zanzibaru i "przypadkowej" wizycie u Masajów, w czasie której zakochała się w tym stepie. Od tamtej pory Pani Łucja szukała sposobu by wesprzeć tych ludzi i najlepszym rozwiązaniem okazało się założenie fundacji, która w przeciągu kilkunastu miesięcy wybudowała pierwszą w okolicy studnię. Głównym zadaniem fundacji jest jednak wsparcie dzieciaków w umożliwieniu im zdobycia wykształcenia. "Adoptowane" dziecko ma zapewniony dostęp do nauki, wyprawkę szkolną, podręczniki i strój oraz całodzienne wyżywienie. Siedząc w ciepłej wiślańskiej sali lekcyjnej, niejeden uczeń pewnie zamarzył o nauce w ciepłych krajach, ale brak dostępu do bieżącej wody i ciągła mączka kukurydziana na każdy posiłek, chyab jednak pozwoliła docenim nam to co mamy. 

Jak powiedziała Pani Łucja: nie trzeba mieć wszystkiego żeby być szczęśliwym. Warto być wdzięcznym za to wszystko co mamy. 

 

Zainteresowaną młodzież i rodziców zapraszamy do zapoznania się z projektem Fundacji: https://heavenforafrica.pl

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube