kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Sztuka cukiernicza i kuchnia molekularna - podsumowanie kursów

Kursy gastronomiczne - PROJEKT: "Podniesienie jakości kształcenia w powiecie cieszyńskim"

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Podniesienie jakości kształcenia w powiecie cieszyńskim”. Dotyczy on dostosowania poziomu kształcenia w wybranych zawodach do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez nabycie przez uczniów określonych kwalifikacji i umiejętności, które pozwolą na sprawne wejście na rynek pracy.

Oto relacja uczestniczki kursu z kuchni molekularnej - Marty Bagińskiej:

W dniach 16-17.09.2021 w naszej szkole odbył się kurs kuchni molekularnej pod nadzorem pana Radosława Kłapacza z chef service. Mieliśmy okazję potrenować nowe dla nas techniki kulinarne takie jak technika vacum, technika wędzenia, gotowanie w azocie czy gotowanie metodą sous vide. Przygotowaliśmy również różnego rodzaju kawior, pianki i lizaki molekularne. Na podsumowanie naszych umiejętność sporządziliśmy dwa dania główne i jeden deser.

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube