kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Są najlepsze w Polsce! Finał Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023 organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości odbył się w dniach 25-26 maja br. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nim udział 19 najlepszych uczniowskich firm, spośród kilkuset, które uczestniczyły w programie edukacyjnym „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.
W tym roku w gronie finalistów znalazły się aż dwa zespoły z naszej szkoły – jeden reprezentujący sklepik szkolny a drugi działający w branży e-commerce.

Podczas finału uczniowie prezentowali swoje produkty i usługi. Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli świata biznesu oceniała między innymi pomysł na produkt lub usługę, wiedzę i umiejętności prowadzenia firmy, umiejętności prezentacji, współpracy w zespole oraz rozwiązywania problemów biznesowych, w tym reakcji młodych przedsiębiorców na sytuacje kryzysowe. Jednym z elementów oceny były również marketing i techniki sprzedaży, które uczniowie mogli zaprezentować w spotach reklamowych. Patronat Honorowy nad programem „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Uczniowie pierwszego dnia konkursu prowadzili rozmowy biznesowe z Komisją Konkursową. W drugim dniu przedstawiali prezentację multimedialną, podczas której dokonali podsumowania działalności swojego miniprzedsiębiorstwa. Zaprezentowali swoje osiągnięcia, wynik finansowy oraz stopę zwrotu z kapitału własnego. Wskazali również na zyski pozafinansowe, czyli podniesienie kompetencji interpersonalnych oraz rozwój umiejętności pracy w zespole, często pod presją czasu. Młodzież musiała się zmierzyć z niesprawnym pilotem, przytrafiały się lapsusy językowe, które wywoływały ogromny stres u prezentujących i rozbawienie wśród publiczności. Ponadto młodzież przez cały dzień prezentowała, promowała i sprzedawała swoje produkty lub usługi.

Po dwóch dniach intensywnych zmagań konkursowych ogłoszono wyniki. Nasze uczennice, reprezentujące branżę e-commerce – Justyna Moroń, Łucja Juroszek i Patrycja Zogata z klasy 2E zdobyły aż 2 nagrody:

  • Grand Prix – I miejsce w finale konkursu na Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023
  • Nagrodę FedexAccesAward, którą przyznaje się przedsiębiorstwu, którego projekt w największym stopniu oddaje ducha innowacji, uwzględnia adaptację działalności na rynki zagraniczne, przyczynia się do rozwoju społeczno-gospodarczego oraz dba o zrównoważony rozwój środowiska.

Nasze uczennice spędziły mnóstwo czasu żeby opracować projekt funkcjonalnej i intuicyjnej strony internetowej – łatwej w nawigacji i prostej w obsłudze, odpowiadającej na potrzeby różnych grup docelowych. Inspiracją do założenia portalu internetowego naszego zwycięskiego zespołu była koncepcja absolwentki naszej szkoły.

Teraz nasze uczennice mają możliwość spróbowania swoich sił w europejskim konkursie Gen-E 2023 – największym w Europie konkursie dotyczącym przedsiębiorczości dla młodych, który odbędzie się w dniach 11-14 lipca br. w Stambule.

Warto dodać, że zespół reprezentujący sklepik szkolny w składzie – Natalia Gomola, Magda Juroszek, Anna Kukuczka i Anna Miłoń z klasy 1E - również dzielnie walczyły, stosując właściwe techniki sprzedaży i promocji. Dziewczyny zdobyły bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości oraz otrzymały tytuł finalisty konkursu.

Opiekunem projektów obydwu zespołów była pani Agata Gołąb – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom i finalistkom.

Nasze nagrodzone Reprezentacje

Uczennice klasy I E podczas pracy

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube