kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Projekty profilaktyczne realizowane we współpracy z PSSE

W tym półroczu rozpoczęliśmy realizację w naszej szkole trzech projektów profilaktycznych we współpracy z Sanepidem. Uczniowie zapoznają się z ważnymi i ciekawymi informacjami na temat takich chorób, jak: AIDS, wirusowego zapalenia wątroby różnych typów, a także na temat złośliwego nowotworu skóry, jakim jest czerniak.

Projekty są realizowane na lekcjach biologii lub na zajęciach dodatkowych.
Uczniowie wykonali już m.in. liczne prezentacje dotyczące zachorowań i sposobów zapobiegania zarażeniom i wymienionych rozwojem chorób. Stworzyli także ciekawą gazetkę przeznaczoną dla całej szkolnej społeczności a ukazującą m.in. dokonania polskich naukowców dotyczące zwalczania zachorowań.
Innymi podejmowanymi działaniami w ramach projektów są: udział uczniów w prezentacjach filmowych, wypełnianie ankiet, rozwiązywanie krzyżówek, zapoznawanie się z ulotkami i plakatami dotyczącymi realizowanych projektów profilaktycznych.
Wiele materiałów do przeprowadzenia zajęć dostarczyła nam PSSE w Cieszynie. Korzystamy także z materiałów przygotowanych przez fundację Gwiazda Nadziei i inne podmioty.
Zachęcamy wszystkich do zapoznawania się z tymi materiałami, do których wybrane linki umieszczone są poniżej.

 

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube