kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

„Poezja, piękno, romans, miłość... ...to dzięki nim żyjemy...” - wernisaż Wiktorii Kędzior

20 kwietnia 2023 roku o godzinie 11.30 w ZSGH miało miejsce niezwykłe wydarzenie, a mianowicie uroczyste otwarcie wystawy prac Wiktorii Kędzior. Autorka nadała wernisażowi tytuł „Poezja, piękno, romans, miłość... ...to dzięki nim żyjemy...”
 
Wiktoria zdecydowała się na zaprezentowanie podczas wernisażu dziesięciu obrazów, jakie zostały stworzone w ciągu ostatnich trzech lat. Stanowią one artystyczną projekcję uczuć wobec osoby, której zostały zadedykowane. W rezultacie, jak w tytule wernisażu: poezja, piękno, romans, miłość - stanowią kategorie zdeponowanych na płótnach emocji oraz swoistej podróży egzystencjalnej malarki. Na obrazach możemy zobaczyć różne uczucia, które towarzyszyły Wiktorii. Ciekawym i odważnym zabiegiem interpretacyjnym stanowiło dookreślenie obrazów krótkimi komentarzami wyrażającymi emocje przetransponowane następnie w płótna. W procesie twórczym Wiktoria najpierw przepisywała emocje na kartkę, tworząc w pewnym sensie list do siebie, a potem powstawał z tego obraz.
Osobnym elementem wernisażu były dzieła zrealizowane wcześniej na konkursy w ramach Dni Języka Ojczystego, a mianowicie obraz do wiersza „Nienawiść” Wisławy Szymborskiej na wystawę „Unde malum?” (2020) oraz projekt inspirowany twórczością autora „Bajek robotów” na wystawę „Wizje i re-wizje Stanisława Lema” (2021), czy wreszcie „Stańczyk” (2023) – najbardziej czasochłonne w wykonaniu dzieło - podarowane pani Borowiak.
Pierwszy w historii szkoły wernisaż otwarła pani dyrektor Kornelia Zubek, witając szczególnie serdecznie główną sprawczynię całego przedsięwzięcia, która zdecydowała się pokazać – szerszemu gronu odbiorców swoje obrazy – Wiktorię Kędzior, a także mamę artystki panią Justynę Kędzior oraz siostrę Weronikę Kędzior (absolwentkę Technikum Hotelarskiego ZSGH w Wiśle z roku 2018). Wśród zaproszonych gości znaleźli się koledzy i koleżanki z klasy 4HEG wraz z panią wychowawczynią Gabrielą Potoczek- Kantor oraz polonistką Xymeną Borowiak.
 
Oprócz chłonięcia dzieł sztuki podczas tego wyjątkowego spotkania artystycznego, mogliśmy także smakować bezalkoholowe drinki przygotowane przez nauczycieli przedmiotów gastronomicznych ze wsparciem Krystiana Markuzela.
 
Wystawę „Poezja, piękno, romans, miłość... ...to dzięki nim żyjemy...” Wiktorii Kędzior będzie można oglądać do końca maja 2023 roku. Zapraszamy!

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube