kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

13 stycznia otrzymaliśmy wyniki etapu okręgowego olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Nasz zespół w składzie: Joanna Bednarczyk, Magda Pilch oraz Agnieszka Szalbot zajął III miejsce.

Dziewczyny w listopadzie wygrały etap szkolny zdobywając prawie maksymalną liczbę punktów i zakwalifikowały się do półfinału olimpiady. Zadaniem uczennic w tym etapie było udzielenie odpowiedzi na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Miały na to maksymalnie 30 minut. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Nasze uczennice bardzo dobrze poradziły sobie z testem półfinałowym i ostatecznie uplasowały się na III miejscu.

To duży sukces ponieważ konkurencja była ogromna. W etapie szkolnym wzięło udział prawie 35 tysięcy uczniów z 947 szkół z całej Polski, natomiast do etapu okręgowego zakwalifikowało się 936 uczniów z 312 szkół.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Serdecznie gratulujemy!!!

A.Gołąb

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube