kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Finał Konkursu GEN-E 2023 - relacja z Turcji

Nasi uczniowie w składzie: Justyna Moroń, Maksymilian Legierski, Mateusz Bury i Kamil Nowak po 4 dniach niezwykłych emocji wrócili z finału europejskiego konkursu Gen-E 2023 – największego w Europie festiwalu dotyczącego przedsiębiorczości dla młodych, który w tym roku odbywał się w Stambule.

Podczas finału uczniowie prezentowali swoje produkty i usługi. Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli świata biznesu oceniała między innymi pomysł na produkt lub usługę, wiedzę i umiejętności prowadzenia firmy, umiejętności prezentacji, współpracy w zespole oraz rozwiązywania problemów biznesowych, w tym reakcji młodych przedsiębiorców na sytuacje kryzysowe.

Uczniowie w czasie zmagań konkursowych prowadzili rozmowy biznesowe z Komisją, w drugim dniu przedstawiali prezentację multimedialną, podczas której dokonali podsumowania działalności swojego miniprzedsiębiorstwa. Zaprezentowali swoje osiągnięcia, wynik finansowy oraz stopę zwrotu z kapitału własnego. Wskazali również na zyski pozafinansowe, czyli podniesienie kompetencji interpersonalnych oraz rozwój umiejętności pracy w zespole, często pod presją czasu. 

Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami i godnie zaprezentowali naszą szkolę i kraj podczas zmagań konkursowych. Zdobyli również bezcenne doświadczenie w międzynarodowym środowisku, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 

Serdecznie gratulujemy pomysłu biznesowego i życzymy powodzenia w jego realizacji!!!

 

Opiekunem merytorycznym projektu uczniów była p. Agata Gołąb – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Serdeczne podziękowania dla p. Ewy Stannej za troskliwą opiekę nad uczniami podczas wyjazdu.

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube