kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Dzień Sportu & Smaki Ukrainy

Dzień Sportu

W minioną środę w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora. W tym dniu nasi uczniowie rozgrywali mecze, częstowali się zasponsorowanym przez Radę Rodziców grillem i fit przekąskami, grali w siatkówkę, gry planszowe, robili kolorowe warkoczyki oraz kibicowali swoim drużynom. 
Mecz finałowy został rozegrany między klasą 3HEG, a oddziałem młodzieży z Ukrainy.
Z wynikiem 1:3 zwycięzcami turnieju został oddział młodzieży z Ukrainy. 

Ukraińskie smaki

Kiedy na boisku szkolnym trwała zacięta walka o zdobycie Pucharu Dyrektora ZSGH w Wiśle, w pracowni technologicznej kilkoro uczniów z Oddziałów Przygotowawczych z inicjatywy Pana Lubomira Špili przygotowywało dwie tradycyjne potrawy z kuchni naszych wschodnich sąsiadów – barszcz ukraiński oraz pierogi z nadzieniem ziemniaczanym. Sposób ich przygotowania oraz walory smakowe zainteresowały nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, a szczególnie Panią Dorotę Szewczyk, która sprawowała opiekę merytoryczną nad uczniami. Wraz z kilkoma podopiecznymi z klasy 2 GP postanowiła odwdzięczyć się kulinarnie uczniom ukraińskim i przygotowała dla nich placki ziemniaczane, które mogli degustować z dodatkiem wyrzozków lub kwaśnej śmietany. Adepci sztuki kulinarnej poczęstowali swoimi potrawami nauczycieli uczących w Oddziałach Przygotowawczych oraz obecne w tym dniu w Naszej Szkole przedstawicielki Rady Rodziców na czele z Panią Przewodniczącą Agnieszką Suszką.

Projekt kulinarny został zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Hotelarskiej z Genewy.

             

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube