kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Dzieje się w ZSGH: spotkanie z legendą sportu

We wtorek – 29 listopada odwiedził szkołę naszą trener piłkarski Antoni Piechniczek. Z pochodzenia Ślązak. Urodził się w Chorzowie. Jako piłkarz reprezentował ekstraklasowe kluby – Ruch Chorzów i warszawską Legię. Był też reprezentantem Polski. Największe sukcesy odniósł w pracy trenerskiej. W 1982 roku na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii reprezentacja pod jego wodzą zdobyła trzecie miejsce i medal. Następnie reprezentacja Piechniczka zagrała na mundialu w Meksyku w 1986 roku. Potem trener pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i Tunezji. Po zakończeniu pracy trenerskiej pełnił obowiązki wykładowcy, zasiadał w Sejmiku Śląskim i Senacie Rzeczypospolitej. Za swoje osiągnięcia wielokrotnie nagradzany.
W obecnym roku odsłonił tablicę poświęconą swojej osobie w wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu.
Na spotkaniu z młodzieżą naszej szkoły trener Piechniczek przedstawił ciekawe aspekty swojej pracy szkoleniowej, ocenę obecnej kadry piłkarskiej Polski, stanowisko odnośnie roli psychologii w sporcie, odniósł się do obecnej sytuacji politycznej kraju. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze a trener zaprosił młodzież do kibicowania podczas mundialu.
Za przygotowanie spotkania dziękuję pani Magdzie Madej i panom Marcinowi Macurze i Lubomirowi Špili.

Henryk Podżorski

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube