kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Baristą być - relacja z kursu

W dniach 16-17.11.2021 zainteresowani uczniowie wzięli udział w kursie Barista – Basic prowadzony przez panią Joannę Szataniak. W pierwszym dniu podczas wykładu kursanci poznali historię kawy, proces produkcji oraz podstawy teoretyczne sporządzania espresso. Nauczyli się organizować stanowisko pracy, kalibrować młynek i dobierać naczynia do podawania rożnych rodzajów kaw. W drugim dniu w całej szkole pachniało kawą. Uczniowie przygotowywali: espresso, cappuccino, latte macchiato, caffe latte, kawę mrożoną, cafe art.
Mam nadzieję, że zdobyte umiejętności  uczniowie wykorzystają w życiu zawodowym.

Dorota Mendrek

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube