kontrast
czcionka
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

SZKOLNY KONKURS LITERACKI „ LEM 2021” oraz SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - podsumowanie

W ramach obchodów Dnia Języka  Ojczystego  zostały przeprowadzone dwa konkursy, a w ostatnich dniach wręczono nagrody zwycięzcom.

Konkurs literacki miał na celu upowszechnienie twórczości Stanisława Lema oraz  zachęcenie do tworzenia własnych miniatur literackich. Udział w konkursie polegał na napisaniu opowiadania science-fiction inspirowanego twórczością Stanisława Lema.

Po zapoznaniu się z pracami jury postanowiło przyznać:

I miejsce – Marcie Gabzdyl z kl. 3TH za pracę pt. „Księżycowy Lud”

II miejsce – Marcie Pieczyrak z kl.3TH za pracę pt. „Kwasy utraconych” oraz Idze Waszut z kl. 2GTG za pracę pt. „Królewicz Ferrycy i  desperacka miłość”

III miejsce – Natalii Kawulok z kl. 2HP za pracę pt. „ Mój (nie)przyjaciel robot”

Wszystkie nagrodzone utwory to formy prozatorskie reprezentujące wysoki poziom literacki. Jury szczególnie doceniło: kompozycję tekstów, wyobraźnię, a także poprawność stylistyczno-literacką. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe  i dyplomy, które zostały  wręczone w czerwcu, po powrocie ze szkoły, na świetlicy szkolnej, w otoczeniu prac plastycznych i graficznych wykonanych przez młodzież w ramach wystawy „Wizje i re-wizje Stanisława Lema”.

Natomiast w  dniu 15 marca 2021 roku siedemnaścioro naszych uczniów zdecydowało się wziąć udział
w Konkursie ortograficznym o „Złote pióro Dyrektora ZSGH” organizowanym corocznie w ramach Dni Języka Polskiego. W tym roku pedagog szkolny sprawdził umiejętności ortograficzne uczniów w oparciu o wybrany fragment  „Bajki robotów” Stanisława Lema. Tekst dyktowany uczestnikom na platformie TEAMS bezbłędnie napisała Joanna Bednarczyk z klasy 2 TE i zajęła miejsce pierwsze. Na drugim zostały sklasyfikowane dwie uczennice z klasy 4 THa – Klaudia Czepczor oraz Wiktoria Gomola. Na trzecim miejscu uplasowała się także uczennica z klasy maturalnej 4 TE – Joanna Zielina.

 Wszystkim uczestniczkom gratulujemy, dziękujemy za nadesłane prace oraz zapraszamy do udziału
w kolejnych konkursach czytelniczych, ortograficznych  i literackich.

Marzena Brózda, Lubomir Špila

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle
43-460 Wisła, ul. Władysława Reymonta 2

Platforma Usług Administracji Publicznej: Identyfikator: zsghwisla
Użytkownicy portalu ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego".
Skrytka_ESP /zsghwisla/SkrytkaESP

Przejdź do dziennika
Przejdź do Facebooka Przejdź do Instagrama Przejdź do MS Teams Przejdź do platformy Moodle Przejdź do platformy YouTube