Jesteś w:
Aktualności
Główna
Aktualności
Galeria
Kontakt
22.06.2017
Finał Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych


21 czerwca 2017 roku odbył się finał Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych. Do zmagań finałowych zostało zakwalifikowanych 10 najlepszych projektów biznesowych (spośród 24 zgłoszonych). Autorzy tych najlepszych koncepcji biznesowych mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed Komisją Konkursową i pozostałymi uczestnikami.

Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów stanęło na podium tego konkursu. Andrzej Kowalczyk zajął II miejsce z projektem „Futukosz”, zdobywając 114 punktów na 120 możliwych (tracąc przy tym tylko 1 punkt do zwycięscy konkursu). Lidia Iwaniuk z projektem "Praktymarket" uplasowała się na III miejscu, zdobywając 110 punktów.

Ponadto Andrzej Kowalczyk otrzymał wyróżnienie od Komisji Konkursowej za płynność i swobodę prezentacji podczas swojego wystąpienia.

Finał Konkursu był też doskonałą okazją do podsumowania całego projektu. Prezes Fundacji Edukacji Przedsiębiorczej a jednocześnie Dziekan Wydziału Nowej Ekonomii i Gospodarki Kreatywnej dr Marcin Budziński przedstawił zgromadzonym zrealizowane cele i rezultaty, informując przy tym, że w projekcie wzięło udział blisko 1300 uczniów z województwa śląskiego oraz że odbyło się łącznie 76 warsztatów w 40 zgłoszonych szkołach. Doktor Budziński podkreślił także ważną rolę Narodowego Banku Polskiego, dzięki któremu możliwa była realizacja całego projektu i konkursu w ramach Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości.

Gratulujemy pomysłów biznesowych i życzymy powodzenia w ich realizacji!!!

A. Gołąb