Jesteś w:
Aktualności
Główna
Aktualności
Galeria
Kontakt
01.10.2017
Wycieczki do Brighton i Winchester


30 września br. w sobotę praktykantki wraz z grupą uczniów z Włoch pojechały na wycieczkę do Brighton, miasta w hrabstwie East Sussex położonym nad kanałem La Manche. Jest to ważny ośrodek kulturalno- naukowy oraz przemysłowy.

Głównym punktem programu było zwiedzanie Brighton Royal Pavilion - XVIII- wiecznego pałacu zbudowanego w hinduskim stylu z ogromnymi kopułami i minaretami.

W Brighton znajduje się również piękne molo z końca XIX wieku oraz najwyższa na świecie wieża obserwacyjna. Uczniowie zobaczyli również piękny kościół St Nicholas Church oraz Clock Tower.

W niedzielę dziewczęta pojechały do Winchester, które było stolicą Anglii na przełomie XII i XIII wieku. Pierwszym przystankiem był Zamek z XII wieku z wielką salą, gdzie na jednej ze ścian wisi od 1463 roku Okrągły Stół Króla Artura. Następnie udały się do City Muzeum, gdzie obejrzały ciekawy film o historii miasta oraz osobiście mogły się wczuć w atmosferę średniowiecza. W Winchesterze znajduje się również jedna z największych na terenie Europy, wzniesiona w XI wieku katedra, gdzie jest również pochowana Jane Austin. Na koniec zwiedziły stary młyn oraz przespacerowały się wśród historycznych zabudowań i pięknych uliczek.

Magdalena Kożuch