Jesteś w:
Biblioteka
Główna
Aktualności
Galeria
Kontakt

Nowości wydawnicze - 2008


Vera F. Birkenbihl - Siano w głowie

Propozycja dla wszystkich, którzy czują, że nie są w stanie czegoś się nauczyć, mają trudności z czytaniem czy zapamiętywaniem. Książka podaje sprawdzone metody rozwiązania tych problemów. Obok teorii autorka przedstawia praktyczne ćwiczenia i sposób wykorzystania nowych umiejętności.
Vademecum - matura 2009

W vademecum znajduje się wszystko to, co jest potrzebne maturzyście do uporządkowania wiedzy. Taka "pigułka informacyjna" stanowi nieocenioną pomoc dla uczniów. Publikacje mają atrakcyjną, przejrzystą szatę graficzną, a ich treść jest wzbogacona licznymi schematami, ilustracjami i przykładowymi zadaniami.
Słownik encyklopedyczny - Unia Europejska

Niniejszy Słownik obejmuje przede wszystkim te pojęcia, które dotyczą bezpośrednio Unii Europejskiej. A zatem jest to historia Wspólnot Europejskich, kwestie instytucjonalne i prawne, polityka w poszczególnych obszarach, przedsięwzięcia i programy inicjowane przez Unię Europejską, plany reform i kierunków rozwoju, osoby, które odgrywały lub odgrywają główną rolę w procesach integracyjnych. Szczególną na uwagę zwrócono na pojęcia, które wiążą się z rozszerzeniem UE na kraje Europy Środkowo-Wschodniej - obszary, w których toczyły się negocjacje i ich rezultaty, procedurę wstępowania do UE, łącznie z Traktatem Akcesyjnym. Słownik jest adresowany do szerokiego grona odbiorców, ale ze względu na zapotrzebowanie młodzieży uwzględnia wiele pojęć związanych z unijnymi programami młodzieżowymi i edukacyjnymi. W Słowniku znajduje się też charakterystyka wszystkich państw członkowskich, kandydatów, którzy zakończyli negocjacje oraz Bułgarii, Rumunii, Turcji jako krajów branych pod uwagę w następnej turze rozszerzenia.
Michael Jackson - Tyskie vademecum piwa

Tyskie, marka współtworząca i reprezentująca europejską kulturę piwa w Polsce, przygotowała dla wszystkich wielbicieli piwa w kraju unikalną książkę "Tyskie Vademecum Piwa" (Wydawnictwo Muza SA). Sponsorem tej niezwykłej publikacji jest marka Tyskie, należące do Kompanii Piwowarskiej. Książka jest przewodnikiem po europejskiej historii piwa autorstwa Michaela Jacksona - angielskiego pisarza i największego światowego krytyka piwa. Dzięki tej pozycji każdy z nas będzie mógł się dowiedzieć gdzie powstało pierwsze piwo, który kraj pije najwięcej tego złocistego trunku i... co to jest czeski "kod kreskowy"! To lektura obowiązkowa zarówno dla znawców dziedziny jak i tych, którzy chcą dołączyć do grona piwnych ekspertów. Europejska kultura piwa to zjawisko, które liczy sobie ponad 6000 lat. Składa się na nią cała piwna historia - mity, fakty, legendy, zwyczaje oraz ludzie i ich umiłowanie do bursztynowego trunku. Kultura piwa stała się nieodłącznym elementem kultury wielu europejskich krajów, ba, w niektórych z nich stanowi podwaliny całego dziedzictwa kulturowego!
Przewodnik - Irlandia

Ponad 750 kolorowych zdjęć wykonanych specjalnie do tego przewodnika. Unikalne przekroje i plany ułatwiają zwiedzanie bez przewodnika. Przestrzenne rysunki dzielnic, ulic i budowli. Hotele, restauracje, kawiarnie i puby na każdą kieszeń. W informacjach praktycznych pokazano na zdjęciach, jak korzystać z komunikacji, telefonów czy waluty.
Karlis Ullis - Dieta odchudzająca

Specjalista w zakresie medycyny sportu i hamowania zmian spowodowanych starzeniem się, dr Karlis Ullis uczy rozsądnie prowadzić gospodarkę hormonalną, zapanować nad apetytem, bezpiecznie pozbyć się nadwagi, wspomóc zdrowie i witalność. Hormony regulują wszystko - od przemiany materii i apetytu po poziom energii i popęd płciowy. Dlatego żaden program zwalczania nadwagi nie sprawdza się, jeśli nie uwzględnia roli hormonów. Program Rewolucji Hormonalnej nauczy cię, co i kiedy jeść, żeby pobudzić hormony spalające tłuszcz i budujące mięśnie oraz zyskać siły do skutecznego treningu. Dieta, ćwiczenia i suplementy omówione w książce dr Ullisa składają się na program wystarczający, by przez całe życie cieszyć się zdrowiem, szczupłą sylwetką i sprawnością fizyczną.